KOŁO NAUKOWE EKONOMISTÓW INTERKREATOR
Działa przy Instytucie Ekonomii i Finansów Uniwersytetu Rzeszowskiego.
Skupia wokół siebie młodych i kreatywnych studentów inwestujących swój czas w ambitne projekty badawcze
i przedsięwzięcia naukowe.
MOŻLIWOŚCI
Działaj w zespołach badawczych
Prowadź badania
Występuj na konferencjach naukowych
Redaguj artykuły naukowe
Zdobywaj dodatkowe umiejętności
Współorganizuj wydarzenia naukowe
W RAMACH KOŁA DZIAŁAJĄ 4 SEKCJE:
OPIEKUNOWIE
PROF. UR DR HAB. ANNA BARWIŃSKA-MAŁAJOWICZ
Opiekun Koła Naukowego
Opiekun Sekcji Rynku Pracy i Kreowania Kariery Zawodowej
DR BOGUMIŁA GRZEBYK
Opiekun Sekcji Polityki Gospodarczej
i Ekologicznej
DR KATARZYNA PUCHALSKA
DR INŻ. MAŁGORZATA LECHWAR
Opiekunowie Sekcji Współpracy Nauki
z Biznesem
DR MAŁGORZATA LESZCZYŃSKA
Opiekun Sekcji Ekonomii Rozwoju
KONFERENCJE NAUKOWE
„UCZELNIE SZKOŁOM - O FINANSACH Z NBP.
AKADEMIA MŁODEGO FINANSISTY”
Projekt pt. „Uczelnie szkołom - o finansach z NBP. Akademia Młodego Finansisty” realizowany jest przez studentów – członków Koła Naukowego INTERKREATOR oraz pracowników Instytutu Ekonomii i Finansów Uniwersytetu Rzeszowskiego
wraz z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.
CEL PROJEKTU
Głównym celem projektu jest poszerzenie wiedzy uczniów szkół podstawowych zlokalizowanych w województwie podkarpackim w zakresie zarządzania finansami osobistymi oraz oszczędzania i inwestowania własnych pieniędzy, jak również zwiększenie wiedzy uczniów na temat problematyki kredytów, pożyczek i ubezpieczeń, instytucji wpływających na stabilność ekonomiczną i finansową kraju, przedsiębiorczości i kształtowania własnej kariery zawodowej.
DLA KOGO?
Projekt skierowany jest do uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych z terenów wiejskich województwa podkarpackiego.
PRZEBIEG
W projekcie przewidziano przeprowadzenie warsztatów o tematyce: zarządzanie własnymi pieniędzmi, oszczędzanie i inwestowanie, kredyty, pożyczki i ubezpieczenia, przedsiębiorczość i kariera zawodowa, główne instytucje wpływające na stabilność ekonomiczną i finansową kraju.
Warsztaty prowadzone będą przez członków Koła Naukowego INTERKREATOR działającego przy Instytucie Ekonomii i Finansów Uniwersytetu Rzeszowskiego (pod nadzorem merytorycznym pracowników Instytutu Ekonomii i Finansów):
• Patrycja Drzazga
• Kacper Dusiłło
• Ilona Godniak
• Anna Norek
• Jakub Szelec
• Klaudia Wierzbowska
Cykl warsztatów zostanie zakończony konkursem dydaktycznym na najlepszą pracę pisemną!
Podsumowaniem projektu będzie konferencja zorganizowana w Instytucie Ekonomii i Finansów Uniwersytetu Rzeszowskiego. Podczas konferencji zostaną zaprezentowane prace pisemne osób nagrodzonych, odbędzie się wręczenie nagród dla finalistów i ich opiekunów. Zostaną zaprezentowane wyniki badań ukazujące progres w zakresie poszerzenia wiedzy ekonomicznej uczniów uczestniczących w warsztatach. Ponadto uczniowie biorący udział w projekcie podzielą się z uczestnikami konferencji swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi projektu, w tym wrażeniami z wycieczki tematycznej do Oddziału Okręgowego NBP w Rzeszowie.
ORGANIZATORZY
Projekt realizowany jest przez studentów – członków Koła Naukowego INTERKREATOR oraz pracowników Instytutu Ekonomii i Finansów Uniwersytetu Rzeszowskiego z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.
Poniżej znajdziecie Państwo potrzebne załączniki:
"ZBUDUJ KAPITAŁ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI!"
Projekt pt. „Zbuduj kapitał przedsiębiorczości!” zrealizowany został przez Koło Naukowe INTERKREATOR działające przy Instytucie Ekonomii i Finansów Uniwersytetu Rzeszowskiego z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.
CEL PROJEKTU
Głównym celem projektu było zwiększenie świadomości młodzieży szkół średnich o profilu ekonomicznym w zakresie możliwości i sposobów budowania własnego kapitału przedsiębiorczości jako jednego z rodzajów kapitału kariery oraz upowszechnienie wiedzy w tym zakresie.
DLA KOGO?
Projekt skierowany był do młodzieży kształcącej się w ramach profilów: technik ekonomista i technik logistyk w Zespole Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach.
PRZEBIEG
W projekcie przewidziano przeprowadzenie warsztatów o tematyce, która wpisuje się w problematykę proponowaną przez NBP w zakresie edukacji ekonomicznej (priorytet: rozbudzanie postaw i zachowań przedsiębiorczych, zarządzanie przedsiębiorstwem). W strukturze warsztatów przewidziano wykorzystanie gier symulacyjnych z repozytorium wiedzy ekonomicznej NBP.
Warsztaty prowadzone były przez członków Koła:
Jakub Szelec - Członek Koła Naukowego Ekonomistów INTERKREATOR
Dominik Gaweł - Wiceprezes Koła, Przewodniczący Sekcji Współpracy Nauki z Biznesem
Anna Norek - Przewodnicząca Sekcji Rynku Pracy i Kreowania Kariery Zawodowej
Cykl warsztatów został zakończony konkursem na najlepszy biznesplan!
Podsumowaniem projektu była konferencja naukowa online. Podczas konferencji zostały zaprezentowane biznesplany osób nagrodzonych, nastąpiło wręczenie nagród dla finalistów i ich opiekunów. Ponadto zostały zaprezentowane wyniki badań ukazujące progres w zakresie poszerzenia wiedzy ekonomicznej uczniów uczestniczących w warsztatach.
ORGANIZATORZY
Projekt zrealizowany został przez Koło Naukowe Ekonomistów INTERKREATOR działające przy Instytucie Ekonomii i Finansów Uniwersytetu Rzeszowskiego, pod nadzorem merytorycznym prof. UR dr hab. Anny Barwińskiej-Małajowicz (koordynator projektu) oraz dr Patrycji Żegleń.
REKRUTACJA
Zapisy dla studentów chcących aktywnie działać w Kole Naukowym Ekonomistów INTERKREATOR prowadzi sekretarz - Patryk Jurijków.
Dodaj go do znajomych w serwisie społecznościowym Facebook. Po akceptacji zaproszenia we wiadomości prywatnej napisz, do których z sekcji chciałbyś dołączyć. To umożliwi mu dodanie Cię do grup, gdzie przekazujemy wszystkie informacje.